0

Augant turtingųjų klasei, investuotojai vejasi „wealthtech“ startuolių Indijoje


Investuotojai lažinasi dėl Indijos „wealthtech“ startuolių, nes auganti vidurinioji klasė imasi diversifikuoti investicijas, o startuoliai meta iššūkį tradiciniams finansų patarėjams didelės vertės klientams.

„Premji Invest“ šiuo metu tęsia derybas dėl 30–40 mln. USD finansavimo „Dezerv“ programoje, siūlančioje investicinių sprendimų rinkinį Indijos turtingiesiems, „TechCrunch“ sakė trys su šiuo klausimu susipažinę šaltiniai. Dabartinėse derybose „Dezerv“ buvo įvertinta maždaug 170 milijonų JAV dolerių, o tai daugiau nei dvigubai padidino jo vertę nuo paskutinio finansavimo etapo.

„Lightspeed Venture“ veda pažangias derybas dėl didesnio nei 20 mln. USD investicijų į „Centricity“ – skaitmeninio turto valdymo platformą, nurodė du šaltiniai. Spalį „Peak XV“ sutiko investuoti apie 35 mln. USD į turto ir turto valdymo startuolį „Neo“.

Didelės ir ypač didelės grynosios vertės segmentai Indijoje klesti, todėl kai kurios turto valdymo įmonės agresyviai plečia savo santykių vadybininkų tinklus, kad užimtų šią rinką. Anot analitikų, tik apie 50–55% Indijos turto valdymo rinkos šiuo metu yra profesionaliai valdoma.

Įvairūs turtingos Indijos segmentai. Duomenys: McKinsey, 360 ONE WAM įvertinimai, Jefferies

Didelė dalis šių paslaugų tebėra pagrįstos santykiais ir reikalauja individualaus požiūrio. Investuotojai lažinasi, kad startuoliai gali atsisakyti tarpininkų, pasiūlyti klientams labiau suasmenintas ir duomenimis pagrįstas rekomendacijas, taip pat aptarnauti rinkos klasę, kurios dabartiniai operatoriai nepaiso.

„Accel“ palaikomas „Scripbox“ verslas per pastaruosius dvejus metus pasikeitė, šmaikštavo pramonės analitikas. Ji tapo pelninga, yra „gerai kapitalizuota“ ir valdo daugiau nei 2 mlrd.

Platesnis Indijos statymas

Indija taip pat išgyvena savo ekonomikos finansavimo bangą, o tai pastebimai auga tokiuose sektoriuose kaip draudimas ir investiciniai fondai. Pasak Macquarie, investicinių fondų sąskaitų skaičius išaugo 3,5 karto nuo 2015 m., o per pastaruosius trejus metus sistemingos mažo bilietų dydžio sąskaitos išaugo 3,5 karto.

Ir dar yra daug erdvės augimui: Indijos investicinio fondo AUM ir BVP santykis yra 15%, palyginti su 75% pasaulio vidurkiu, teigia Macquarie. „Kadangi skverbtis gerėja, manome, kad investicinių fondų pramonė artimiausioje ateityje gali gana patogiai ir toliau augti 20 proc.“, – rašoma jų pranešime. Šis optimizmas atsispindi pagrindinių finansų institucijų ilgalaikėse augimo prognozėse. UBS apskaičiavo 22–25 % CAGR aktyvioje AUM, palyginti su FY24-27E pirmaujančių turto valdymo srities žaidėjų.

Nemažai startuolių taip pat žengia į priekį, padėdami daugiau indų investuoti į investicinius fondus, akcijas ir auksą. „Tiger Global“ remiamas „Jar“ leidžia klientams susikurti įprotį taupyti. Startuolis, kurio tikslas yra 100 milijardų dolerių Indijos aukso rinka, jau dabar mato, kad jo vidutinis klientas kiekvieną mėnesį investuoja 22 investicijas, Nishchay AG, jos įkūrėjas, sakė TechCrunch.

Pasiturintys Indijos gyventojai yra pasirengę sparčiai augti. Anot UBS, asmenų, kurių metinės pajamos viršija 10 000 USD, skaičius per ateinančius 5 metus išaugs daugiau nei dvigubai, o tai sukels stiprų užpakalinį vėją finansinių paslaugų platformoms, skirtoms šiai demografinei grupei. Pramonė atkreipė dėmesį.

Vidutinės mėnesinės mažmeninės įplaukos pagal sistemingus investavimo planus per pastaruosius aštuonerius metus išaugo iki rekordinių aukštumų ir CAGR siekia ~20%. Nuotrauka: Goldman Sachs

360 One WAM, didžiausias Indijos turto valdytojas, orientuotas į itin didelės grynosios vertės asmenis, praėjusį mėnesį sutiko įsigyti populiarią Indijos investicinių fondų investicinę programėlę ET Money už maždaug 44 mln.

CRED sutiko įsigyti investicinių fondų investicinę platformą Kuvera šių metų pradžioje. „Smallcase“ – startuolis, kurio įsigijimą CRED įvertino anksčiau, bet jį išlaikė, trys su šiuo klausimu susipažinę žmonės derasi, kad surinktų 40 mln. USD už maždaug 240 mln. USD.

Pasak dviejų žmonių, susipažinusių su šiuo klausimu, su „Fidelity“ susijusi rizikos įmonė „Eight Roads“ vertina investicijas į kitą investicinių fondų platformą „Asset Plus“.

Ir artėja didesnė konkurencija.

Vertingiausia Indijos įmonė „Reliance“ pernai bendradarbiavo su didžiausia pasaulyje turto valdytoja „BlackRock“, kad Indijoje įkurtų bendrą turto valdymo įmonę. „BlackRock“ ir „Reliance“ finansų padalinys siekia investuoti po 150 mln. metų.

Balandį jie paskelbė apie kitą bendrą įmonę, kuri sieks pasiūlyti turto valdymo ir tarpininkavimo verslą Indijoje.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -