0

SAP, Oracle ir IBM, o mano! „Debesis ir AI“ skatina senąsias programinės įrangos įmones registruoti vertinimus

  • 29 birželio, 2024


Yra tam tikra tendencija, susijusi su pasenusiomis programinės įrangos įmonėmis ir didėjančiais jų vertinimais: dinozaurų laikais įkurtos įmonės smunka, o šią savaitę SAP akcijos pirmą kartą viršijo 200 USD.

Įkurtos 1972 m., SAP vertinimas šiuo metu yra aukščiausias – 234 mlrd. Vokietijoje įsikūrusios įmonės programinės įrangos tiekėjo vertė prieš dvejus metus buvo įvertinta 92 milijardais JAV dolerių, o prieš 12 mėnesių – 156 milijardus dolerių, o tai reiškia, kad vien per pastaruosius metus jo rinkos kapitalas išaugo daugiau nei 50%.

SAP akcijos šoktelėjo 2024 m. birželio 27 d
SAP akcijos šoktelėjo 2024 m. birželio 27 d.
Vaizdo kreditai: Ycharts

Rinkos vertinimai neturėtų būti painiojami su įmonės sveikata, tačiau tai yra naudingas įmonės veiklos rodiklis – nesvarbu, ar tai susiję su faktiniais finansiniais rezultatais, ar reikšmingais žingsniais, kuriuos ji imasi keičiantis laikui.

Senas SAP

Hasso Plattner (M), buvęs SAP pirmininkas, generalinis direktorius Christianas Kleinas (L) ir pirmininkas Pekka Ala-Pietilä
SAP AGM: buvęs SAP pirmininkas Hasso Plattner (M), generalinis direktorius Christianas Kleinas (L) ir pirmininkas Pekka Ala-Pietilä
Vaizdo kreditai: Uwe Anspach/picture aljansas per Getty Images

Generalinis direktorius Christianas Kleinas prižiūrėjo SAP pokyčius nuo 2020 m., daugiausia dėmesio skirdamas padėti klientams pereiti prie debesies ir kartu užmegzti naudingas partnerystes su hiperskaleriais, tokiais kaip „Google“ ir „Nvidia“.

SAP spartus augimas iš dalies gali būti siejamas su šiuo perėjimu nuo senosios mokyklos licencijos modelio, o 2024 m. pirmojo ketvirčio ataskaita rodo, kad pajamos iš debesų išteklių per metus išaugo 24 proc. dėl planuojamų „debesų“ pajamų. „Verslo AI“ įterpimas į debesų rinkinį taip pat vaidina svarbų vaidmenį šioje trajektorijoje.

Praėjusiais metais pasirodė pranešimų, kad jos vietiniai klientai buvo nepatenkinti tuo, kaip SAP savo naują technologiją taiko tik debesijos produktuose. Tačiau SAP, užuot pataikaujęs, padvigubina pastangas, kad juos pritrauktų prie debesies, siūlydama savo klientams nuolaidas perėjimui – AI morka ant debesies lazdelės, jei norite.

Investicijų valdymo bendrovė „Ave Maria World Equity Fund“ neseniai pabrėžė, kad SAP yra vienas iš trijų geriausių 2024 m. pirmojo ketvirčio rodiklių ir pažymėjo, kad SAP perėjimas „nuo nuolatinės licencijos modelio prie SaaS modelio“ sukurs didesnę bendrą adresuojamą rinką (TAM) ir didesnes maržas.

Anot „Gartner“ vyriausiojo prognozuotojo Johno Davido Lovelocko, būtent tokios pastangos lemia SAP ir panašių pasenusių programinės įrangos kompanijų turtus.

„Yra keletas užpakalinių vėjų, padedančių augti – pirmenybė teikiama debesims, o ne vietinėms sistemoms, naujinimai ir išplėtimo reikalavimai“, – „TechCrunch“ sakė Lovelockas. „Tačiau pagrindinis poveikis yra tiesiog skaitmeninio verslo pertvarkos pastangos, kurios prasidėjo 2021 m.

Hist-Oracle

„Oracle“ pirmininkas ir CTO Larry Ellisonas
„Oracle“ pirmininkas ir CTO Larry Ellisonas.
Vaizdo kreditai: Justinas Sullivanas / Getty Images

O kaip su „Oracle“, JAV duomenų bazių ir debesų infrastruktūros bendrove, įkurta 1977 m.? Šią savaitę „Oracle“ vertinama daugiau nei 385 mlrd. USD, ty 20% daugiau nei praėjusiais metais, nors prieš porą savaičių šis skaičius siekė beveik 400 mlrd. USD – toli gražu aukščiausias visų laikų įvertinimas.

To priežastys yra panašios į SAP: „AI skatinamas debesų augimas“, ilgo perėjimo nuo vietinio modelio rezultatas.

Naujausias „Oracle“ vertinimo augimas diagramoje
Naujausias „Oracle“ vertinimo augimas diagramoje.
Vaizdo kreditai: Ycharts

Pažymėtina, kad „Oracle“ 2024 m. trečiojo ketvirčio fiskalinis pelnas parodė, kad bendrovė pasiekė esminį etapą, nes visos pajamos iš debesies – tai SaaS (programinė įranga kaip paslauga) ir IaaS (infrastruktūra kaip paslauga) – viršijo visas licencijų palaikymo pajamas. pirmą kartą.

„Mes persikėlėme“, – sakė „Oracle“ generalinis direktorius Safra Catz.

Ketvirtojo ketvirčio pajamos „Oracle“ pranešė apie nedidelį 3% pajamų augimą, tačiau šis skaičius padidėjo iki 20%, kai gaunamos pajamos iš debesies. Ateis dar daugiau, sako Catzas ir prognozuoja, kad ateinančiais finansiniais metais debesų pajamos augs dviženkliu skaičiumi. Tam padėjo partnerystės su tokiomis įmonėmis kaip „Microsoft“, „Google“ ir kūrybinio dirbtinio intelekto numylėtiniu „OpenAI“, kurie ieško visos debesies infrastruktūros, kurią tik gali gauti – OpenAI planuoja naudoti „Oracle“ debesį „ChatGPT“ mokymui.

„Trečiąjį ir ketvirtąjį ketvirtį „Oracle“ pasirašė didžiausias pardavimo sutartis mūsų istorijoje – tai paskatino didžiulė DI didelių kalbų modelių mokymo „Oracle Cloud“ paklausa“, – sakė Catzas.

Kaip ir SAP, „Oracle“ taip pat neseniai pasirašė susitarimą su „Nvidia“, kad padėtų vyriausybėms ir įmonėms valdyti „AI gamyklas“ vietoje, naudojant „Oracle“ paskirstytą skaičiavimo infrastruktūrą.

Tačiau tai nėra rožinė perspektyva: vienam iš pagrindinių „Oracle“ klientų „TikTok“ gresia draudimas JAV, o „Oracle“ šią savaitę perspėjo, kad tai gali turėti įtakos jos pajamoms ateityje.

Didelės mėlynos akys grįžta

IBM generalinis direktorius ir pirmininkas Arvindas Krishna kalba 2023 m. pasaulinėje interneto konferencijoje Wuzhen aukščiausiojo lygio susitikime
IBM generalinis direktorius ir pirmininkas Arvindas Krishna kalba 2023 m. pasaulinėje interneto konferencijoje Wuzhen aukščiausiojo lygio susitikime.
Vaizdo kreditai: Ni Yanqiang, Wang Jianlong, Li Zhenyu / Zhejiang Daily Press Group / VCG per „Getty Images“

IBM, įmonė, įkurta 1911 m. kaip Computing-Tabulating-Recording Company, kovo mėnesį pasiekė aukščiausią 11 metų rekordą – 180 mlrd.

Nuo to laiko bendrovės vertinimas nukrito maždaug 14% iki mažiau nei 160 milijardų JAV dolerių, tačiau jis išlieka 30% didesnis nei praėjusiais metais.

Naujausias IBM vertinimo augimas diagramoje
Naujausias IBM vertinimo augimas diagramoje.
Vaizdo kreditai: Ycharts

IBM kažkada buvo aparatinės įrangos įmonė, kurios pagrindiniai kompiuteriai ir asmeniniai kompiuteriai buvo kasdienybė, tačiau „Big Blue“ tapo programinės įrangos ir paslaugų bendrove, kuri dabar sudaro didžiąją dalį pajamų. 2021 m. IBM išskleidė savo seną infrastruktūros paslaugų verslą kaip atskirą subjektą, pavadintą „Kyndryl“.

IBM savo debesų kelionę pradėjo 2007 m. su „Blue Cloud“ ir tęsėsi daugelį metų, kai buvo paleista „IBM Cloud“ ir įsigyta milžiniškų dolerių, pvz., „Red Hat“. Kartu IBM taip pat išstūmė dirbtinį intelektą į priekį ir centrą, pradedant IBM Watson, o pastaruoju metu daugybe AI paslaugų, skirtų AI paklausai įmonėje palaikyti, įskaitant Watsonx, padedančios įmonėms mokyti, koreguoti ir diegti AI modelius, paleidimą. .

„Klientų paklausa dirbtinio intelekto spartėja, o mūsų verslo knyga Watsonx ir generatyviojo AI nuo trečiojo iki ketvirtojo ketvirčio išaugo maždaug dvigubai“, – sakė IBM pirmininkas ir generalinis direktorius Arvindas Krishna, sakydamas savo 2023 m.

IBM pastarojo meto finansiniai rodikliai buvo mišrūs – 2024 m. pirmojo ketvirčio skaičiai rodo nedidelį pajamų padidėjimą, o ne analitikų prognozes ir pajamas, kurios viršijo prognozes. Kita vertus, jos pajamos iš konsultacijų šiek tiek sumažėjo.

Tačiau praėjus dviem mėnesiams analitikai nekantriai vertina IBM kelią, o „Goldman Sachs“ šią savaitę suteikė IBM įvertinimą „pirkti“ pagal savo AI investicijas ir toliau sutelkė dėmesį į infrastruktūros programinę įrangą.

„Manome, kad IBM šiuo metu per vidurį savo portfelį perkelia į modernizuotos taikomųjų programų ir infrastruktūros programinės įrangos rinkinį bei platesnį paslaugų spektrą, o ne į senumą orientuoto portfelio“, – sakė „Goldman Sachs“ analitikas Jamesas Schneideris.

Dar per anksti pasakyti, kaip šios nuotaikos sens, tačiau IBM investicijos į dirbtinį intelektą atsiperka Volstryto atžvilgiu.

Palikimo kūrimas

SAP, Oracle ir IBM nėra vienintelės senos programinės įrangos įmonės, kurios mėgaujasi vaisingais laikais. 41 metų finansinės programinės įrangos įmonė „Intuit“ praėjusį mėnesį pasiekė siaubingą 187 mlrd. Kaip ir kiti, „Intuit“ daug investuoja į dirbtinį intelektą, siekdama išlikti aktuali, ir tai yra pirmas dalykas, apie kurį ji kalba savo uždarbio skambučiuose.

Be to, 1982 m. įkurtai „Adobe“ taip pat sekasi gana gerai – jos vertė per metus išaugo 8% iki 236 mlrd. USD – „Adobe“ pranešė apie rekordines pirmojo ir antrojo ketvirčio pajamas iš dirbtinio intelekto ir debesų, kurios buvo laikomos svarbiausiomis šiam augimui.

„Microsoft“ yra vertingiausia pasaulyje kompanija – 3,3 trilijono dolerių vertės džemperis, kurio akcijos per pastaruosius metus išaugo 33%. Dešimtmetį „karštoje vietoje“ dirbusi Satya Nadella pavertė „Microsoft“ į debesų, pirmiausia AI kolosalia bendrovę, kuri dėl ankstesnių klaidų pralaimėjo išmaniųjų telefonų aukso karštligėje.

Kitais metais „Microsoft“ sukaks 50 metų, o išlikti aktualiam po daugybės pramonės, technologinių, politinių ir valdymo pokyčių nėra lengva. Tačiau „Microsoft“ ne tik išliko aktuali – jos pajamos, pelnas ir beveik visi kiti rodikliai ir toliau auga dėl investicijų į debesį ir pastaruoju metu į generatyvųjį AI.

Nors šioms įmonėms neabejotinai naudinga prisiimti naujas tendencijas, yra ir kitų veiksnių – visų pirma investuotojai neturi daug kur palikti savo pinigus, kad galėtų lažintis dėl naujų technologijų.

Ray'us Wangas, „Constellation Research“ įkūrėjas ir pagrindinis analitikas, mano, kad sumažėjusi konkurencija tam tikrose rinkose padėjo paskatinti investuotojus į didvyrius.

„Konkurencija yra minimali, nes esame oligopolijose ir duopolijose“, – „TechCrunch“ sakė Wang. „Anksčiau turėjome šimtus programinės įrangos kompanijų, tačiau dešimtmečius trukę susijungimai ir įsigijimai sumažino galimybes kelioms įmonėms kiekvienoje geografijoje, kategorijoje, rinkos dydžiu ir pramonėje.

Wang taip pat nurodė sustingusią IPO rinką, taip pat privataus kapitalo sferos poveikį, kaip priežastis, kodėl senoms technologijų įmonėms sekasi gerai.

„COVID nužudė IPO rinką – mes neturime praeities startuolių, kurie galėtų išaugti ir tapti kitu Oracle, SAP ar Salesforce. Nepaisant daugybės įkurtų programinės įrangos kompanijų, sistema buvo bloga – jos nepasiekė masto“, – sakė Wang. “[And] daug PE firmų įsigijimų sunaikino verslumo dvasią ir [have] pavertė šias įmones finansiniais robotais“.

Yra daug būdų, kaip visa tai suskaidyti, tačiau gerai įsitvirtinusios programinės įrangos įmonės galiausiai turi geresnes sąlygas klestėti, kai atsiranda žaidimą keičiančios technologijos, pvz., AI, nes jos yra rinkoje ir turi stabilią klientų bazę.

Jų atitinkami debesų perėjimai taip pat yra didelė pasakojimo dalis, puikiai susieta su DI, kuris labai priklauso nuo debesies, augimu.

Jie taip pat turi daug išteklių, o strateginiai įsigijimai vaidina svarbų vaidmenį siekiant išlikti aktualiais: IBM stiprina savo hibridinių debesų ambicijas, neseniai pasiūlydama 6,4 mlrd. įlieta skaitmeninio priėmimo platforma „WalkMe“.

AI šiandien gali turėti minimalų poveikį įmonių pelningumui, tačiau Volstryto atveju tai būtina: Alphabet, Amazon ir Microsoft pastaruoju metu pasiekė rekordines aukštumas, o AI yra pagrindinė jo dalis. . „Apple“ akcijos taip pat pasiekė visų laikų rekordą po naujausių AI pranešimų, nors „Apple Intelligence“ dar nepasiekiamas.

Šiuo metu dirbtinio intelekto banga gali pakelti visas valtis, tačiau garsusis Gartnerio „hype ciklas“ pranašauja, kad susidomėjimas naujomis technologijomis blėsta, nes visi ankstyvieji eksperimentai ir įgyvendinimai neišteisina savo pažado – tai vadinama „nusivylimo loveliu“. “ Anot Lovelocko, tai gali įvykti, o tai reiškia, kad daugelis tų milijardų dolerių generuojančių dirbtinio intelekto įmonių gali turėti dėl ko nerimauti.

„Lengva pasiklysti naujose ir atsirandančiose programinės įrangos rinkose“, – sakė Lovelockas. „Taip pat sunku konkuruoti dėl dėmesio, kai naujos AI įmonės per kelerius metus nuo veiklos pradžios gali pasigirti kelių milijardų dolerių pajamomis. Tačiau tradicinių programinės įrangos rinkų bendros metinės pajamos 2024 m. viršija 1 trilijoną USD – senos programinės įrangos pardavimas smarkiai auga, o spartus AI augimas daugeliui šį faktą supainiojo.

Dešimtmečius gyvuojančios įmonės turi geresnes sąlygas klestėti dėl esamos pozicijos. Galime atsidurti AI burbule, bet kai iš tikrųjų įsibėgės įprastas pritaikymas, pasaulio SAP, Oracles ir IBM bus geriau pasiruošę jam pereiti.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -