0

„Stake“ surinko 14 mln. USD, kad savo investicijų į dalinį nekilnojamąjį turtą platformą pristatytų Saudo Arabijoje, Abu Dabyje

  • 10 birželio, 2024


JAE susiduria su gera problema: jų nekilnojamojo turto rinka klesti, o pirkėjų netrūksta. „Deloitte“ duomenimis, 2024 m. Dubajaus nuomos kainos per metus šoktelėjo 23 % ir pasiekė priešpandeminį lygį, o pardavimai išaugo 18 %, o ši didėjimo tendencija išliks ir ateinančiais metais.

Be jokios abejonės, dalis šios paklausos persikelia į kaimyninį Abu Dabį, todėl tikėtina, kad miesto nepriklausomas turto fondas Mubadala Investment Company neseniai dalyvavo 14 mln. investicijų platforma į JAE sostinę kitais metais.

A serijai vadovavo Middle East Venture Partners, dalyvaujant Aramco Wa'ed Ventures ir privačiai investicijų platformai Republic.

2020 m. Manar Mahmassani, Rami Tabbara ir Ricardo Brizido įkurta „Stake“ siekia panaudoti naujus pinigus savo tarptautiniams planams įgyvendinti – didžioji pinigų dalis per ateinančius kelis mėnesius bus skirta patekti į Saudo Arabiją ir plėstis į Abu. Dabis kitais metais. Dalis pinigų taip pat bus panaudota pasiūlyti daugiau galimybių Dubajuje, pavyzdžiui, investuoti į komercinį nekilnojamąjį turtą. Startuolis iki šiol iš viso surinko 26 mln.

Abu Dabiui, siekiant paskatinti investicijas į jo nekilnojamojo turto rinką, yra prasminga paremti tokias bendroves kaip „Stake“, kurios padeda žmonėms lengviau dalyvauti nekilnojamojo turto rinkoje perkant tam tikro turto dalį. Bėgant metams Emyratas išaugo į gyvenamąjį centrą žmonėms, kurie dirba Dubajuje, bet mano, kad gyventi tame mieste per brangu, be to, tai puikiai dera su ilgalaikiu Abu Dabio planu diversifikuoti savo pajamų srautus nuo naftos ir dujų gavybos. .

Stake procesas yra paprastas investuotojams į nekilnojamąjį turtą. Tai leidžia nusipirkti nuosavybės, kurią jis valdo akcininkų vardu, akciją ir leidžia uždirbti dalį iš mėnesinių nuomos mokesčių. Jei turtas bus parduotas, investuotojai taip pat gauna pelno dalį. Stake taip pat leidžia investuotojams parduoti savo akcijas antrinėje rinkoje, vadinamoje Exit Windows, kuri atidaroma kas šešis mėnesius.

„Stake“ programa. Vaizdo kreditai: Stalas

Šiuo metu „Stake“ valdo daugiau nei 200 nekilnojamojo turto, kurį valdo investuotojai iš viso pasaulio. JAE gyvena dauguma klientų, o žmonės iš Saudo Arabijos ir Kuveito sudaro didžiąją jos tarptautinių klientų bazę. Apie 12% jos klientų yra iš JAV, Kanados ir JK

Stake jau kurį laiką planavo plėstis už Dubajaus ribų – iš pradžių buvo paskelbusi apie įstojimą į Saudo Arabiją ir Egiptą 2022 m., tačiau šiuos planus atidėjo, remdamasi ekonomikos nepastovumu. Šių metų pradžioje bendrovė bendradarbiavo su JAV įsikūrusia privačių investicijų platforma Republic, siekdama pritraukti daugiau užsienio investuotojų.

O norėdama pritraukti daugiau tarptautinių investuotojų, startuolis, bendradarbiaudamas su Dubajaus tarptautiniu finansų centru (DIFC), siūlo investuotojams, kurie įsipareigoja bent 2 mln. AED (~545 000 USD) auksinę vizą (10 metų atnaujinamą rezidencijos vizą) Dubajuje. Ši programa buvo pristatyta 2019 m., siekiant pritraukti užsienio investicijų į regioną, o tokios iniciatyvos, kaip pranešama, padėjo užsienio piliečiams paskatinti investicijas į nekilnojamąjį turtą regione.

Bendrovė teigia, kad iš nuomos pajamų savo klientams grąžina maždaug 4–7%. Tabbara, einanti kartu su Mahmassani generaliniu direktoriumi, sakė „TechCrunch“, kad bendrovė iki šiol savo klientams sumokėjo 4,5 mln. USD vertės nuomos pajamų. Jis pridūrė, kad vidutinė investicija į nekilnojamąjį turtą siekia 1500 USD, o vidutiniškai klientai per platformą investuoja iš viso 5600 USD.

Įvažiavimas į Saudo Arabiją

„Stake“ teigia, kad ji aplenkė Dubajuje įsikūrusias dalinio nekilnojamojo turto investicijų platformas, tokias kaip „Smartcrowd“, tačiau Saudo Arabijoje ji bus pradėta iš naujo.

Saudo Arabija jau turi tokias įmones kaip Awaed ir Aseel, kurios leidžia klientams investuoti į nekilnojamąjį turtą per fondus. Istoriškai tik Saudo Arabijos piliečiai galėjo turėti nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą šalyje. Todėl investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovės įsteigia specialios paskirties įmones, per kurias leidžia investuotojams pirkti nekilnojamąjį turtą.

„Saudo Arabija turi nekilnojamojo turto, kuris neseniai baigtas ir kuriamas, kurių vertė yra milijardai. Mes ketiname naudoti [our] patirtį siūlyti panašų vieningą produktą investicijoms Saudo Arabijoje toje pačioje programėlėje“, – sakė Mahmassani.

Mahmassani pažymėjo, kad „Stake“ siekia iki šių metų pabaigos Dubajuje nusipelnyti ir iki kitų metų būti pelninga. Startuolis taip pat tiria partnerystę, kad žmonės iš Artimųjų Rytų galėtų investuoti į nekilnojamąjį turtą tokiose šalyse kaip JAVSource link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita