0

JAV padavė į teismą „Adobe“, nes nuslėpė nutraukimo mokesčius ir apsunkino prenumeratų atšaukimą

  • 17 birželio, 2024


JAV teisingumo departamentas pateikė ieškinį „Adobe“, teigdamas, kad bendrovė apgaudinėja vartotojus slėpdama išankstinio nutraukimo mokestį ir apsunkindama prenumeratos atšaukimą.

Pirmadienį pateiktame skunde DOJ rašė, kad „Adobe padarė žalą vartotojams, įtraukdama juos į numatytąjį, pelningiausią prenumeratos planą, aiškiai neatskleisdama svarbių plano sąlygų“.

Vyriausybė teigia, kad „Adobe“ pastūmėjo vartotojus prie „kasmetinės mokamos mėnesinės“ prenumeratos, neinformuodama, kad plano atšaukimas pirmaisiais metais kainuos šimtus dolerių.

„Adobe“ atskleidžia išankstinio nutraukimo mokesčius tik tada, kai abonentai bando atšaukti, o išankstinio nutraukimo mokestį paverčia „galingu išlaikymo įrankiu“, prikaustydama vartotojus į prenumeratas, kurių jie nebenorėjo, rašoma skunde.

„Užsiregistruodama „Adobe“ slepia esmines savo APM plano sąlygas smulkiu šriftu ir už parinkčių teksto laukelių ir hipersaitų, taip įrodydama, kad atskleidimai yra sukurti taip, kad liktų nepastebėti ir kurių dauguma vartotojų niekada nemato“, – teigiama skunde. „Tada „Adobe“ atgraso nuo atšaukimų, naudodama varginantį ir sudėtingą atšaukimo procesą.

„Adobe“ teigia, kad ketina paneigti teiginius teisme.

„Prenumeratos paslaugos yra patogios, lanksčios ir ekonomiškos, kad vartotojai galėtų pasirinkti planą, kuris geriausiai atitinka jų poreikius, laiką ir biudžetą“, – pranešime teigė „Adobe“ generalinis patarėjas ir vyriausioji patikos pareigūnė Dana Rao. „Mūsų prioritetas yra visada užtikrinti, kad mūsų klientai turėtų teigiamą patirtį. Mes skaidriai elgiamės su savo prenumeratos sutarčių sąlygomis ir atliekame paprastą atšaukimo procesą.

DOJ skunde teigiama, kad „Adobe“ pažeidė federalinius įstatymus, skirtus apsaugoti vartotojus. Vyriausybė siekia „uždraudimo, civilinių bausmių, teisingos piniginės lengvatos ir kitų lengvatų“.

„Adobe“ perėjo prie prenumeratos modelio 2012 m. ir pradėjo reikalauti, kad vartotojai nuolat mokėtų už prieigą prie bendrovės programinės įrangos. Anksčiau vartotojai galėjo prieiti prie įmonės programinės įrangos sumokėję vienkartinį mokestį. Prenumeratos sudaro didžiąją dalį įmonės pajamų, pažymi Federalinė prekybos komisija.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -