0

„Materia“ siekia, kad buhalteriai būtų efektyvesni naudojant AI

  • 20 birželio, 2024


JAV susiduria su buhalterių trūkumu. Amerikos sertifikuotų buhalterių instituto duomenimis, 2022 m. CPA egzaminą laikė mažiau pirmą kartą besirenkančių kandidatų nei 2006 m. Viena iš galimų priežasčių, kodėl žmonės taip nesidomi šia sritimi, yra didžiulis įtempto darbo kiekis: buhalteriai turi ieškoti daug nestruktūrizuotų duomenų, kad galėtų atlikti auditą ar net tiesiog rasti atsakymus į savo klausimus.

Kevin Merlini, vienas iš Materia įkūrėjų ir generalinis direktorius, paliko šią sritį būtent dėl ​​šios priežasties ir dabar stengiasi sumažinti šią naštą kitiems buhalteriams.

„Materia“ integruojasi į esamą įmonės darbo eigos programinę įrangą ir programas, tokias kaip „Microsoft Excel“ ir „Teams“, kad padėtų suskaidyti buhalterinių įmonių nestruktūrizuotų duomenų telkinius. Dėl to jis gali automatizuoti ir išplėsti kasdienes ir varginančias apskaitos audito dalis, kad buhalteriai galėtų daugiau dėmesio skirti didelės rizikos sritims, kurioms reikia ypatingo dėmesio. Tai taip pat suteikia galimybę buhalteriams lengvai ieškoti savo įmonės duomenų ir dokumentų, kad gautų atsakymus. Įmonė naudoja generatyvias AI platformas, tokias kaip OpenAI, kad apdorotų informaciją iš įmonės dokumentų.

„Profesionalios buhalterinės paslaugos buvo įdomios, nes į jas beveik nekreipiama dėmesio ir jos buvo nepakankamai aptarnaujamos, todėl čia galima papasakoti gana įtikinamą istoriją“, – „TechCrunch“ pasakojo Merlini. „Įmonėms taip pat daromas didelis spaudimas gerinti efektyvumą. Yra daug PE įsigijimų. Yra daug jėgų, skatinančių įmones investuoti į savo efektyvumą ir kokybę.

Bendrovė kyla iš slapto finansavimo su 6,3 mln. Turą vedė „Spark Capital“, kuriame, be kita ko, dalyvavo „Haystack Ventures“, „Thomson Reuters Ventures“, „Exponent Capital“ ir „Allen Institute for AI“. Merlini teigimu, bendrovė iki šiol turi penkis klientus, kurių skaičius svyruoja nuo 100 geriausių apskaitos įmonių JAV iki 15 geriausių, kai kurie iš jų išleido „Materia“ visai savo audito grupei.

Vis dėlto Merlini kelionė paleisti „Materia“ nebuvo tiesioginė. Įgijęs buhalterinės apskaitos magistro specialybę, KPMG auditoriumi išbuvo tik apie keturis mėnesius.

„Jei studijuojate apskaitą, tai iš tikrųjų yra gana įdomu“, – sakė Merlini. „Jūs sugalvojate būdą, kaip pateikti visus šiuos sudėtingus dalykus, kurie įvyksta per metus, ir suvesti į skaičius, kuriuos būtų galima palyginti įvairiose įmonėse. Bet kai reikėjo būti auditoriumi ir dirbti didžiajame ketverte [accounting firm]yra daug daugiau pastangų.

Nepaisant to, kad tada suprato pramonės problemas, jis aštuonerius metus dirbo technologijų srityje, kol paleido „Materia“. Merlini daugiau nei šešerius metus dirbo „Amazon“ produktų vadybininku, o pastaruoju metu „Meta“ dirbo su dideliais kalbų modeliais ir kaip šie modeliai klasifikavo žurnalistiką.

Tačiau Merlini visada norėjo būti įkūrėju, o skausmo taškai, kuriuos jis jautė per trumpą buhalterio karjerą, liko su juo. Jis paliko Metą 2022 m., kad suprastų, ką nori sukurti. Jis nusileido Materia, nes suprato, kad iš tikrųjų gali išspręsti buhalterinės apskaitos problemas su AI pažanga.

„Man buvo aišku, kad dideli kalbų modeliai buvo didžiulis paradigmos pokytis to, kas buvo įmanoma“, – sakė Merlini. „Turėjau nemažai draugų iš koledžo, kurie dirba buhalterinės apskaitos srityje, turėjau ten jau egzistuojantį tinklą ir pradėjau daryti atradimus. Kokie yra šie dideli skausmo taškai ir kur trūksta dabartinių sprendimų?

Merlini ir vienas iš įkūrėjų Lucas Adams 2022 m. vasarą inkubavo įmonę Allen Institute for AI. Kadangi ChatGPT vėliau tais metais pradėjo diegti, jie galėjo pasinaudoti AI bumo užpakaliniais vėjais.

Bendrovė tikrai rimtai žiūri į saugumą ir tikslumą, sakė Merlini. Jos susitarimai su OpenAI ir kitomis AI įmonėmis riboja LLM galimybę mokytis iš „Materia“ klientų klausimų. „Materia“ taip pat nurodo, iš kur ji gauna visą informaciją. Taigi, nesvarbu, ar informacija pateikiama audito metu, ar kaip atsakymas į buhalterio klausimą, kas nors visada gali dar kartą patikrinti, ar ji teisinga.

Startuolis iki šiol siūlė baltų pirštinių paslaugą pasirinktai įmonių grupei, nes „Materia“ veikė slaptai. Merlini sakė, kad dabar, kai tai buvo neslepiama, bendrovė taikosi į 200 geriausių apskaitos įmonių JAV, kad pradėtų ateityje planuoti judėti pasroviui.

„Kokia įdomi galimybė yra ne mums, kaip įmonei, o profesionalams“, – sakė Merlini. „Viena iš priežasčių, kodėl trūksta žmonių [in accounting] ar yra daug nusidėvėjimo. Dar visai neseniai ši automatizacija nebuvo praktiška ar įmanoma. Mes tiesiog džiaugiamės galėdami pradėti.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -