0

„OpenAI Startup Fund“ kartu su Arianna Huffington remia AI sveikatos priežiūros įmonę


„Huffington Post“ įkūrėja Arianna Huffington ir „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas ryžtasi naujai įmonei „Thrive AI Health“, kurios tikslas – sukurti dirbtinio intelekto pagalbinę technologiją, skatinančią sveikesnį gyvenimo būdą.

„Thrive AI Health“, remiamas Huffingtono psichinės sveikatos įmonės „Thrive Global“ ir „OpenAI Startup Fund“, ankstyvos stadijos rizikos fondo, glaudžiai susijusio su „OpenAI“, sieks sukurti „AI sveikatos trenerį“, kuris teiktų asmeninius patarimus miego, maisto, kūno rengybos ir streso klausimais. valdymas ir „ryšys“, teigiama pirmadienį išplatintame pranešime spaudai.

DeCarlosas Love'as, kuris anksčiau vadovavo kūno rengybos ir sveikatos patirčiai „Google“ dukterinėje įmonėje „Fitbit“, visų pirma kuriant nešiojamąjį technologijų milžino „Pixel Watch“, buvo paskirtas generaliniu direktoriumi. „Thrive AI Health“ yra viena iš „Walmart“ įkūrėjų Helen Walton Alisos L. Walton fondo strateginių investuotojų, o Alice L. Walton medicinos mokykla yra viena iš pirmųjų „Thrive AI Health“ partnerių sveikatos priežiūros srityje.

Iš karto nebuvo aišku, kiek kapitalo „Thrive AI Health“ rėmėjai investavo. Kreipėmės dėl paaiškinimo ir atnaujinsime šį įrašą, kai tik gausime atsakymą.

Pasak Huffingtono ir Altmano (per „Time op-ed“), „Thrive AI Health“ galutinis žaidimas yra AI sveikatos „trenerio“ mokymas apie mokslinius tyrimus ir medicininius duomenis, pasitelkiant būsimą sveikatos duomenų platformą ir bendradarbiavimą su partneriais, įskaitant „Stanford Medicine“. Huffingtonas ir Altmanas aprašo savotišką virtualų asistentą išmaniojo telefono programoje ir „Thrive“ įmonės produktuose, kuris mokosi iš vartotojų elgesio ir siūlo realiu laiku su sveikata susijusius „pastūmimus“ ir pasiūlymus.

„Dauguma sveikatos rekomendacijų šiuo metu, nors ir svarbios, yra bendro pobūdžio“, – rašo Huffingtonas ir Altmanas. „AI sveikatos treneris pateiks labai tikslias, kiekvienam žmogui pritaikytas rekomendacijas: trečios popietės sodą pakeiskite vandeniu ir citrina; eikite su vaiku 10 minučių pasivaikščioti po to, kai pasiimsite jį iš mokyklos 15.15 val.; 22 val. pradėkite atpalaidavimo rutiną, nes kitą rytą turite keltis 6 val., kad galėtumėte skristi.

Thrive AI Health yra naujausias iš daugelio technologijų pramonės pastangų sukurti į sveikatą orientuotas programas su dirbtiniu intelektu pagrįstu personalizavimu. Daugelis susidūrė su neįveikiamomis verslo, techninėmis ir reguliavimo kliūtimis.

IBM „Watson Health“ padalinys, įkurtas 2015 m., turėjo išanalizuoti daugybę medicininių duomenų – daug greičiau, nei galėtų bet kuris gydytojas, kad gautų įžvalgų, kurios galėtų pagerinti sveikatos rezultatus. Pranešama, kad bendrovė išleido 4 milijardus dolerių, kad sustiprintų Watson Health įsigijimus, tačiau ši technologija geriausiu atveju pasirodė esanti neefektyvi, o blogiausiu – žalinga.

Kitur „Babylon Health“, su NHS bendradarbiaujantis sveikatos pokalbių robotas, kadaise žadėjęs, kad gali „automatizuoti“ konsultacijas su medicinos specialistais, žlugo po to, kai tyrimai atskleidė, kad nėra įrodymų, kad bendrovės technologijos veikė geriau nei gydytojas. Kai Babilonas buvo įvertintas daugiau nei 4,2 milijardo dolerių, 2023 m. jis paskelbė bankrotą ir galiausiai pardavė savo turtą už mažiau nei 1 milijoną dolerių.

Kai kuriais atvejais buvo nustatyta, kad AI įtvirtina neigiamus stereotipus sveikatos tyrimuose ir platesnėje medicinos bendruomenėje. Pavyzdžiui, neseniai atliktas tyrimas parodė, kad „OpenAI“ DI veikianti pokalbių robotų platforma „ChatGPT“ dažnai atsako į klausimus, susijusius su inkstų funkcija ir odos storiu, tokiu būdu, kad sustiprintų klaidingus įsitikinimus apie juodaodžių ir baltųjų žmonių biologinius skirtumus.

Net apmokytus gydytojus gali suklaidinti šališki AI modeliai, nustatyta kitame tyrime, o tai rodo, kad šališkumą gali būti sudėtinga pašalinti.

Siekdami atbaidyti kritikus, Huffingtonas ir Altmanas „Thrive AI Health“ vertina kaip atsargesnį ir apgalvotesnį požiūrį į sveikatą nei tie, kurie buvo prieš tai – būdas „demokratizuoti“ sveikatos mokymą ir „spręsti augančią sveikatos nelygybę“ tariamai saugiai. privatumui jautrus būdas. Bendrovė paskyrė Gbenga Ogedegbe, NYU Langone's Institute for Excellence Health Equity direktorę, patarėju ir teigia, kad jos produktų naudojami tyrimų duomenys bus „peržiūrimi“ ir kad vartotojai turės galutinį žodį, kai kalbama. kurią informaciją paliečia „Thrive AI Health“ produktai, kad pateiktų rekomendacijas.

Tačiau jei istorija yra kokių nors požymių, „Thrive AI Health“ gali būti nepaprastai sunku rasti pusiausvyrą tarp technologijų „demokratizavimo“ ir pacientų privatumo išsaugojimo.

2016 m. buvo atskleista, kad „Google“ dirbtinio intelekto padaliniui „DeepMind“ be pacientų žinios ar sutikimo Londono „Royal Free NHS Trust“ programos kūrimo projekto metu buvo perduoti duomenys apie daugiau nei milijoną pacientų. Naujausi plataus masto duomenų pažeidimai, tokie kaip „UnitedHealth“ ir „23andMe“ skandalai, rodo pavojų, slypintį jautrių sveikatos duomenų patikėjimo trečiosioms šalims.

Galbūt Thrive AI Health išvengs savo konkurentų ir protėvių spąstų. Tikėtina, kad tai bus kopimas į kalną – ir skeptikų atidžiai stebimas.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -