0

Kova dėl Fiskerio turto jau įkaista

  • 21 birželio, 2024


„Fisker“ yra vos kelios dienos iki bankroto pagal 11 skyrių, o kova dėl jo turto jau yra apkaltinta, o vienas advokatas tvirtina, kad startuolis likvidavo turtą „ne teismo prižiūrint“.

Ginčas kyla dėl „Fisker“ ir jos didžiausio užtikrinto skolintojo „Heights Capital Management“, finansinių paslaugų bendrovės „Susquehanna International Group“ filialo, santykių. 2023 m. Heights paskolino „Fisker“ daugiau nei 500 mln.

Šis finansavimas iš pradžių nebuvo užtikrintas jokiu turtu. Tai pasikeitė po to, kai „Fisker“ pažeidė vieną iš susitarimų, kai 2023 m. pabaigoje laiku nepateikė trečiojo ketvirčio finansinių ataskaitų. Mainais už atsisakymą nuo šio pažeidimo „Fisker“ sutiko „Heights“ teikti pirmenybę visam dabartiniam ir būsimam turtui. suteikiant Heights nemažą svertą. Heights ne tik įgijo pagrindinę poziciją nustatant, kas atsitiks su turtu 11 skyriaus procese, bet ir suteikė jiems galimybę pasirinkti pageidaujamą restruktūrizavimo pareigūną, kuris prižiūrėtų lėtą įmonės bankrotą.

Alexas Leesas, advokatas iš įmonės Milbank, atstovaujantis grupei neužtikrintų kreditorių, skolingų daugiau nei 600 milijonų JAV dolerių, per pirmąjį bylos posėdį penktadienį Delavero bankroto teisme sakė, kad iki šio taško prireikė „per ilgai“. Jis sakė, kad pavėluotas Fisker reguliavimo dokumentų pateikimas buvo „nedidelis techninis nutylėjimas“, dėl kurio paleisties buvo „iš esmės ranka“.[ing] visas verslas perkeliamas į Heights“.

„Manome, kad tai buvo baisus susitarimas [Fisker] ir jos kreditoriai“, – per posėdį sakė Leesas. „Teisingiausias dalykas būtų buvęs prieš kelis mėnesius pateikti pareiškimą dėl bankroto. Tuo tarpu, jo teigimu, Fiskeris „likvidavo ne teismo prižiūrimas“ Heightso naudai, o tai, jo teigimu, prilygsta „įtartinai veiklai“. Iki bankroto „Fisker“ leido mažinti kainas ir parduoti automobilius.

Scottas Greissmanas, advokatas, atstovaujantis Heights investicinei grupei, sakė, kad Leeso komentarai buvo „visiškai netinkami, visiškai nepagrįsti“, ir išjuokė juos kaip „sukurtus kaip garsų įkandimus“, skirtus žiniasklaidai.

Greissmanas sakė, kad šiuo atveju gali būti daug nusivylusių kreditorių, „ne daugiau nei Heightsas“. Jis sakė, kad Heights suteikė „didžiulį kreditą“ Fiskeriui. Vėliau jis pridūrė, kad net jei „Fisker“ galės parduoti visą savo likusį inventorių – apie 4300 „Ocean SUV“, toks pardavimas „galbūt sumokės dalį Heights užtikrintos skolos“, kuri šiuo metu siekia daugiau nei 180 mln.

Advokatai penktadienį teisme sakė, kad jie iš esmės susitarė parduoti tuos „Ocean“ visureigius neįvardintai transporto priemonių lizingo bendrovei. Tačiau iš karto neaišku, kokį kitą turtą „Fisker“ galėtų parduoti, kad suteiktų grąžos kitiems kreditoriams. Bendrovė teigė turinti nuo 500 iki 1 milijardo dolerių turto, tačiau dokumentuose kol kas yra tik išsami gamybos įranga, įskaitant 180 surinkimo robotų, visą dugno liniją, dažų cechą ir kitus specializuotus įrankius.

Leesas ne vienas nerimavo dėl to, kaip Fisker baigė iškelti bankroto bylą. „Nežinau, kodėl tai užtruko taip ilgai“, – per posėdį sakė JAV patikėtinio biuro teisininkė Linda Richenderfer. Ji taip pat pažymėjo, kad vėlai ketvirtadienį ir likus kelioms valandoms iki posėdžio ji vis dar peržiūri naujus dokumentus.

Ji taip pat išreiškė „didelį susirūpinimą“, kad byla gali virsti tiesioginiu 7 skyriaus likvidavimu, pardavus Vandenyno inventorių, o kiti kreditoriai kovos dėl likučių.

Greissmanas vienu metu sakė sutinkantis, kad Fisker „tikriausiai užtruko daugiau laiko“, nei reikia, kad paduotų bankroto apsaugą, ir kad kai kurie iš šių ginčų galėjo būti „lengviau išspręsti“, jei byla būtų pradėta anksčiau. Jis netgi pasakė, kad sutinka su Richenderferiu, kad „net ir pardavus laivyną, 11 skyrius gali būti netvarus“.

Šalys vėl susitiks kitame posėdyje birželio 27 d.

Prieš atleisdamas visus, teisėjas Thomas Horanas padėkojo visoms dalyvaujančioms šalims už tai, kad į posėdį atvyko „gana švariai“, nepaisant to, kad šią savaitę buvo skubiai teikiamos paraiškos. Jis ypač pabrėžė, kad JAV patikėtinio biuras dirbo „labai sudėtingomis aplinkybėmis“, siekdamas „susitvarkyti“ su „minimaliais ginčais dėl dalykų“.

„Įsivaizduoju, kad dabar yra keli žmonės, kurie nori šiek tiek pamiegoti“, – šypsodamasis sakė jis baigdamas posėdį.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -