0

„SpaceX“ išsiuntė „Starship“ į orbitą – kitas startas bandys jį sugrąžinti

  • 30 gegužės, 2024


Masyvi „SpaceX“ raketa „Starship“ galėtų pakilti į dangų ketvirtą kartą birželio 5 d., o pagrindinis tikslas – įvertinti antrosios pakopos daugkartinį šilumos skydą, kai transporto priemonė pirmą kartą bando saugiai sugrįžti į atmosferą.

Generalinis direktorius Elonas Muskas savo socialinės žiniasklaidos platformoje X sakė, kad „Yra daug sudėtingų problemų, kurias reikia išspręsti naudojant šią transporto priemonę, tačiau didžiausia likusi problema yra daugkartinio naudojimo orbitos grįžtamojo šilumos skydo sukūrimas, ko dar niekada nebuvo padaryta“.

Jo įrašas atkartoja komentarus, kuriuos jis išsakė anksčiau šį mėnesį, kai pažymėjo, kad pagrindinis kito „Starship“ bandymo tikslas buvo „išgyventi maksimalų pakartotinį šildymą“.

Tai reiškia, kad bus išbandytas antrojo etapo naujas šilumos skydas, sudarytas iš maždaug 18 000 keraminių šešiakampių plytelių. Šios plytelės skirtos apsaugoti antrąją pakopą (kuri dar vadinama Starship) nuo ekstremalių temperatūrų, patiriamų sugrįžus į Žemės atmosferą. Viena didžiausių problemų, pasak Musko, yra bendras sistemos pažeidžiamumas: „daugumoje vietų nesame atsparūs nei vienos plytelės praradimui“, – sakė jis. Tai reiškia, kad viena pažeista ar sugedusi plytelė gali sukelti katastrofą.

Kaip savo įraše pažymėjo Muskas, išgyvenęs sugrįžimas yra tik viena galvosūkio dalis. Bendrovė taip pat turės sukurti „visiškai naują tiekimo grandinę“ aukštos kokybės šilumos skydo plytelėms ir gaminti jas labai dideliu kiekiu.

Tai sudėtinga problema, tačiau ją išsprendus, jie priartėtų prie šventojo nešančiųjų raketų gralio: visiško pakartotinio naudojimo. „SpaceX“ padarė didelę pažangą daugkartinio naudojimo srityje, naudodama savo darbinę raketą „Falcon 9“, kuri vien šiais metais skrido 56 kartus, tačiau, nors bendrovė atkuria stiprintuvą, antrasis etapas išnaudojamas tikslinėje orbitoje. Pakartotinai panaudodama abu raketos etapus, „SpaceX“ tikisi sumažinti sąnaudas iki dabartinių, o vienu paleidimu į orbitą į orbitą pateiks daug kartų daugiau masės. („SpaceX“ transporto priemonės pavėžėjimo misijos kainuoja 6000 USD už kilogramą.)

Jei viskas klostysis pagal planą, bendrovė pademonstruos gebėjimą grąžinti Starship į Žemę kontroliuojamu sugrįžimu ir švelniu slydimu Indijos vandenyne. „SpaceX“ taip pat siekia grąžinti stiprintuvą, vadinamą „Super Heavy“, taip pat per vandenyną. Ir jis bus vienu žingsniu arčiau didžiausios ir galingiausios kada nors sukurtos paleidimo sistemos pristatymo internete, paruoštos gabenti krovinius ir galiausiai įgulą į Žemės orbitą ir už jos ribų.

Kitas „Starship“ paleidimas bus ketvirtasis iš orbitinio skrydžio bandymų, kurie prasidėjo praėjusį balandį. Kad būtų galima pradėti paleisti, SpaceX turi gauti komercinio paleidimo licenciją iš JAV Federalinės aviacijos administracijos, agentūros, atsakingos už komercinių paleidimo operacijų reguliavimą. FAA taip pat prižiūri tyrimus dėl raketų paleidimo, kurie dėl bet kokios priežasties nukrenta, todėl glaudžiai bendradarbiauja su „SpaceX“ per visą „Starship“ bandymų kampaniją.

Ir ankstesni Starship paleidimai tikrai buvo klaidingi: pirmieji du baigėsi ugningais sprogimais ore, o trečiasis baigėsi, kai „Super Heavy“ ir „Starship“ greičiausiai subyrėjo prieš atsitrenkdami į vandenyną. Tačiau „SpaceX“, kuriai taikomas pasikartojantis požiūris į aparatinės įrangos kūrimą, kiekvienas bandymas galiausiai buvo sėkmingas, nes jie suteikė inžinieriams duomenis apie raketą realiame skrydžio aplinkoje. Ir tiesa, kad kiekviena misija nuėjo toliau nei ankstesnė: trečiojo skrydžio metu varikliai nudegė visą laiką, kai transporto priemonė pakilo, o „Starship“ galiausiai pirmą kartą pasiekė orbitą.

Galų gale „SpaceX“ siekia nuleisti ir „Super Heavy“ stiprintuvą, ir „Starship“ antrąjį etapą savo paleidimo įrenginyje Teksaso pietryčiuose, kur juos būtų galima greitai atnaujinti ir grąžinti į padėklą.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita